Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak hluboko jsme klesli...

23. 08. 2010 14:40:59
Jestliže v krajském městě Zlíně nedokáže stát realizovat rozšíření státní silnice R49 v délce o něco větší než jeden kilometr a po vykácení okolních stromů stavbaři opouští staveniště, a to jen pár dnů poté, co krajští politici slavnostně poklepali na symbolický stavební kámen, kdy magistrát se chystá slavnostně zahájit provoz ambiciózního kongresového centra - je cosi shnilého ve státě dánském.

Jistě, ze Zlínského kraje pochází premiér republiky, stejně tak jako další velmi „úspěšní“ politici, raději je nebudu jmenovat, ostatně, s jejich jmény jsou spojeny ty nejubožejší skandály minulého volebního období. Do Prahy ze Zlína jezdili přes malenovické „hrdlo“, kde se čtyřproudová silnice (nikoli rychlostní, protože je tam mimořádná koncentrace semaforů) zužuje do dvouproudové, a léta tak způsobuje vznik kolon a ucpává příjezd do Zlína. Když si uvědomíte, že se vyhodila půl miliarda za kongresové centrum ( kdo sem bude chtít jezdit? ), a teď zastavili nejen stavbu rychlostní silnice od Hulína na Fryšták s návazností na Zlín, ale i tento kousek obyčejné cesty, tak to je síla. Rozumím, že hospodářský potenciál bývalé baťovské centrály je prakticky nulový, zdejší firmy šly k čertu, zůstal jen festival dětských filmů a šílená městská etapa Barumky, tak v Praze klidně škrtnou Bártovci nějakou cestu na Východě.

Na druhé straně se v novinách dočtete, že na rozvoz maturitních otázek vydá jiné ministerstvo padesát miliónů soukromé firmě, ačkoli každá škola má k dispozici internet a otázky na školy může odklikat čtvrt hodiny před zahájením pologramotná vrátná z budovy MŠMT, tak si uvědomíte, že možnosti by byly, jenže někde v Praze se rozehrává další kolo zubožení této země prostřednictvím, bohužel, námi zvolených politiků, kteří se nahrnuli ke stavidlům peněz a teď demonstrují svoji neschopnost.

V době, kdy prakticky všechny nám blízké země mají větší zadluženost v sektoru veřejných financí než my, tak nám zastavují práce, na rozdělaných staveništích, aby stejně nakonec konstatovali, že dluh zůstává, sice o něco menší, ale na druhé straně vydáme neskutečně mnoho jako kompenzaci těchto kroků např. vyplácením dávek v nezaměstnanosti, nižším výběrem DPH a daní od firem, zvláště stavebních, a prohloubením zaostávání země.

Včera jsem měl tu příležitost sedět s doc. Fr.Čubou, na dostizích ve Slušovicích. Zeptal jsem se ho, proč dopustil rozpad družstva, které svým významem, atd., a bývalý předseda mi jen řekl, že po listopadu 89 byl 86 x vyslýchán policií. Přinucen v podstatě k zániku. Hovořili jsme o JZD Slušovice, tehdejších kvalitních jogurtech, povinnosti vedoucích pracovníků každoročně absolvovat stáž na Západě, o přepravě 120 krav z Kanady, o rekreaci družstevníků v Itálii, Vietnamu, aniž by byla obava z emigrace, atd.

Zatímco Jana Bobošíková předávala cenu vítězi hlavního dostihu, a v ochozech jí tleskalo pár set diváků, zářilo nad nádherným Valašskem rozhazovačné sluníčko a potilo z nás naději, že zdejší lidé mají navíc.

Autor: Miloslav Štěrba | pondělí 23.8.2010 14:40 | karma článku: 18.43 | přečteno: 1452x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus: "kněžstvo připravuje cestu Antikristu"

Jak aktuální jsou tato slova Jana Husa i dnes, kdy už je i všem neznabohům zcela zřejmé, že "katolická církev" po druhém vatikánském koncilu opustila své původní učení.

21.7.2018 v 8:49 | Karma článku: 6.29 | Přečteno: 109 | Diskuse

Helena Vlachová

Tři týdny s arabskými studenty

Je mi jasné, že tímto svým blogem zvednu ze židle všechny rasisty v České republice, ale není mi lhostejné, jak se někteří lidé u nás dívají na lidi s odlišnou barvou pleti

21.7.2018 v 6:50 | Karma článku: 19.92 | Přečteno: 1826 | Diskuse

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 34.09 | Přečteno: 2072 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 334 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 214 | Diskuse
Počet článků 278 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1294
Žije na periferii ČR
Najdete na iDNES.cz